Kalendár

Marec
P U S Š P S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Aktuality
12.02.2020

Pridajte sa k nám na Facebooku

Staňte sa našim fanúšikom a buďte pravidelne informovaní o odberoch krvi, o tom, čo sa u nás varí, ako pomáhame ...
03.01.2020

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Klientsky deň - poradenstvo a sociálna rehabilitácia 
0/0

Jedáleň SČK

Slovenský Červený kríž, územný spolok Levice poskytuje, v spolupráci s mestom Levice ,službu jedálne a donášky stravy do domácnosti pre osoby, ktoré nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb, majú ťažké zdravotné postihnutie alebo nepriaznivý zdravotný stav, či dovŕšili dôchodkový vek. 

Služba je zabezpečovaná prostredníctvom jedálne SČK na ulici Poľná 6, kam klient príde a priamo na mieste si vyberie spomedzi 2 pripravovaných jedál deň vopred , pričom obed uhradí stravným lístkom vopred zakúpeným v kancelárii jedálne  (Poľná 6, Levice). Klient môže tiež využiť možnosť donášky stravy do domácnosti, pričom počas týždňa obdrží jedálny lístok na obdobie nasledujúceho týždňa, vopred si vyberie dni, pripravované jedlá a stravné lístky odovzdá nášmu pracovníkovi. Na účel zakúpenia stravných lístkov klient nemusí navštíviť kanceláriu jedálne územného spolku - lístky si môže zakúpiť priamo u pracovníka donášky. 

Cenník služby

3,00 EUR cena stravnej jednotky pre klientov s vymeriavacím základom do 350,-€

3,20 EUR cena stravnej jednotky pre klientov s vymeriavacím základom nad 351,-€  

+0,50 EUR cena stravnej jednotky pre klientov odoberajúcich stravu prostredníctvom donášky do domácnosti.

K zahájeniu odoberania služby je potrebné, aby klient navštívil kanceláriu jedálne územného spolku a uzatvoril zmluvu o poskytovaní sociálnych služieb. K zmluve je potrebné doložiť povinné prílohy, ktorými sú: kópia výmeru dôchodku Sociálnej poisťovne, prípadne pri požiadavke o donášku stravy do domu, potrvrdenie od lekára o zdravotnom stave.

Pri zvolení spôsobu odberu stravy donáškou do domácnosti je potrebné pripraviť si a odovzdať pracovníkom donášky 2 ks obedárov označených menom. Rovnako je možné pracovníkom poskytnúť kľúč od vchodu, bytu alebo domu, prípadne snímacie čipové zariadenie od vchodu do bytového domu. Týmto sa donáška do domácnosti výrazne zjednoduší a komfort klientov zvýši.