Kalendár

August
P U S Š P S N
1234
567891011
12131415161718
1920212223
24
24. 8. 2019 - 24. 8. 20198 hodinový kurz prvej pomoci
25
262728293031
Aktuality
01.08.2018

Výzva na darovanie krvi

Potrebné sú všetky krvné skupiny! Hláste sa na t.č.036/6307900. Ďakujeme.
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách.

Dňa 11. júla 2018 môžete na cestách nášho okresu stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža
28.02.2018

Centrum nepočujúcich ANEPS Levice

Klientsky deň -  pomoc osobám s poruchami sluchu, nepočujúcim a ich rodinám
28.02.2018

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Klientsky deň - poradenstvo a sociálna rehabilitácia 
02.05.2017

Nový predseda ÚzS SČK

Na VI. územnom sneme SČK, konanom 29. apríla 2017 v Leviciach, bol za predsedu Územného spolku SČK Levice zvolený Mgr. Peter Benček.  
23.01.2017

Benefity pre darcov krvi

Po rozkliknutí nájdete zoznam benefitov, ktoré ponuká mesto Levice pre mnohonásobných darcov krvi.
04.11.2016

SEPRP

Prvá pomoc môže byť aj zábavná. V Krajine záchrancov spojili svoje sily s kreatívnym projektom Baštrng a vytvorili sériu vtipných edukačných videí k prvej pomoci pod názvom "Sedlácka prvá pomoc".
06.05.2016

Slovenský Červený kríž oceňoval

Do Knihy cti SČK bol zapísaný aj Klub zdravých materských škôl pri Územnom spolku SČK v Leviciach.
0/0

Prázdniny prvej pomoci

Štvrtok 14. mája sa členovia M SČK v Leviciach zišli a postupne sa dostavili na chatu Kremenisko pri Banskej Štiavnici, kde sa mali konať 4-dňové Prázdniny prvej pomoci. Všetci boli plní očakávania a hlavne sa nevedeli dočkať obedu. Hoci nám počasie neprialo, po krátkej prestávke sme sa všetci zišli aj s našimi lektormi a zároveň vedúcimi v improvizovanej konferenčnej miestnosti, ktorí pre nás mali pripravené rôzne zoznamovacie hry. Okrem toho, sme si zaviedli určité pravidlá a zahájili rôzne hry, ktoré sme mohli hrať počas celého dňa.

Napätá atmosféra sa postupne uvoľňovala a my sme sa mohli pustiť do študovania prvej pomoci. Pomocou prezentácií, ale aj praktického vyučovania sme nestrácali pozornosť a s radosťou sme prijímali nové informácie. Samozrejme nemohla chýbať ani nočná hra.

Druhý deň sme pokračovali vo výučbe ako správne podať prvú pomoc a svoje znalosti sme si následne mohli hneď overiť na modelovej situácii. Tento deň už bol trochu menej náročný, a tak priestor dostali aj rôzne hry na odreagovanie. Taktiež sme absolvovali aj menšiu túru do Sv. Antona. Pred večerou nás prišla pozrieť pani riaditeľka SČK v Leviciach, ktorá nám priviezla so sebou aj ďalšiu vedúcu. Chvíľu s nami pobudla, povedala pár milých slov a opustila nás kvôli ďalším povinnostiam. No my sme nelenili a rozhodli sme sa vypočuť si prednášku o EDI a Kvapke krvi.

Sobota bola v znamení histórie SČK, humanitárneho práva, štruktúrach a aktivitách M SČK. Keďže sme museli veľa počúvať, našu pozornosť sa rozhodli naši skvelí lektori opäť obnoviť zábavnými hrami. Podvečer sme zmenili tému dňa na pre nás niečo aktuálnejšie, a to HAP-ko.

Hoci diskusie na rôzne témy nemali núdzu celý náš pobyt, táto bola asi najaktívnejšia. Čas na hodinkách ukazoval stále viac a viac a my sme sa čím ďalej, tým viac zabávali. Nakoniec sme skončili na izbe lektorov, keďže sme nechceli rušiť aj ostatných návštevníkov rekreačného komplexu. Už boli konečne všetci účastníci oťukaní a my sme zistili, že zajtra doobeda odchádzame. Absolútne nikomu sa nechcelo, všetkých sa tak veľmi páčilo. Nadránom sme naše nočné posedenie definitívne rozpustili a išli sa aspoň na pár hodín vyspať.

Nedeľné ráno sme strávili balením. Po našich posledných raňajkách, sme ešte písali naše názory, pochvaly, prípadne pripomienky na naše spoločne strávené PPP a na úplný koniec ešte Zrkadlá – odkazy pre tých, s ktorými sme tu boli. Ešte spoločná fotka a už pre nás prišiel odvoz. Mne osobne sa odchádzalo veľmi ťažko. Keby som mohla, tak ostanem aspoň ďalšie 3 dni, ale nedalo sa.

Spoznali sme tu všetci kopec úžasných ľudí, zažili sme hrozne veľa zábavy, naučili sme sa, čo nám mozog dovolil a naše duše, srdcia ale aj zmýšľanie boli silno zasiahnuté niečím novým a zároveň zmysluplným. Všetkým, čo nám to umožnili, patrí jedno veľké ĎAKUJEME!